155274-2021 - ResultatSverige-Gislaved: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster socialsekreterare/ LSS-handläggare/ biståndshandläggare
Referensnummer: 20-195-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanningstjänster av soailasekreterare/LSShandläggare/biståndshandläggare till Gislaveds kommun. Kommunen har behov av att hyra in följande kompetensområden: Barn och unga Familjerätt Försörjningsstöd Missbruk Psykiatri/funktionshinder Vård och omsorg samt skolkuratorer. Personal kommer att hyras in för minst 30 dagar. Gislaveds kommun avser att sluta ramavtal med det antal leverantörer som behövs för att täcka upp kommunens bemanningsbehov. Särskilt viktigt är att beställd resurs har den kompetens, erfarenhet och kapacitet som utlovats.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen