2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konkurrensutsättning av DIS Bygg, Mindre arbeten, Projekt 17330 - 098-2 Fasader Ekholmsvägen 337-341
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS Bygg - dynamiskt inköpssystem för byggrelaterade uppdrag i flerbostadshus 5441, Mindre arbeten. Entreprenaden omfattar rengöring av fasad från rödalger. Efter rengöring ska fasaderna målas/behandlas med färg som minimerar framtida angrepp/påväxt och som lätt kan underhållas.
Intern identifierare: SHEM 2024/1385
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45443000 Fasadarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45443000 Fasadarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konkurrensutsättning av DIS Bygg, Mindre arbeten, Projekt 17330 - 098-2 Fasader Ekholmsvägen 337-341