Officiellt namn: Telge Inköp AB Postadress: Box 633 Ort: Södertälje Postnummer: SE-151 27 Land: Sverige Att: Britt-Marie Hedlund E-post:Britt-Marie.Hedlund@telge.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kapacitetstjänst Katrineholms kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 5: Telekommunikationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södertälje.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kapacitetstjänst till Katrineholms kommun. Syftet med upphandlingen är att skapa ett sammanhållet, robust och framtidssäkert kommunnät med god kapacitet som sammanbinder kommunala verksamheter till kommunens centrala dataresurser.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
64200000 Telekommunikationstjänster, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72410000 Leverantörstjänster, 72700000 Datanätstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.