155325-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Programvara för transaktionsbehandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betalväxel
Referensnummer: AD 539/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48217000 Programvara för transaktionsbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagsverket inbjuder anbudsgivare att lämna anbud för upphandling av betalväxel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72232000 Utveckling av transaktionsbehandlingsprogram och kundanpassad programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen