155351-2019 - ResultatSverige-Ronneby: Kartframställning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kart- och mättjänster
Referensnummer: 18/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71354000 Kartframställning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby kommun har ingen egen kart-och mätningsverksamhet och upphandlingens syfte är att tillgodose kommunens behov av löpande kartteknisk verksamhet med ajourföring av kommunens kartverk och stomnät.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen