Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts med buss på fastland
Referensnummer: 2020UTN/0024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolskjuts buss på fastlandet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skolskjuts delområde A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34121000 Bussar, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skolskjuts delområde B
Del nr: 2
Skolskjuts delområde C
Del nr: 3
Övriga transporter med buss
Del nr: 4