155364-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kurs- och konferensanläggning
Referensnummer: UH 2018/117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar enhetenen för uppdragsutbildnings behov av kurs- och konferenslokal under en tvåårsperiod med möjlighet till förlängning med ett år vid två tillfällen. Avtalet kan som längst löpa under fyra år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen