2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal RAD 57 handhållen syrehalt- och kolmonoxidmätare (SpO2 / CO)
Beskrivning: FMV avser att upphandla RAD 57 med tillbehör, en handhållen kolmonoxidmätare som även mäter saturation. Användningsområdet för denna produkt är inom militära specialområden, vars verksamhet liknar civil specialistsjukvård.
Intern identifierare: 26FMVU73
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124110 Diagnostiska system, 33195000 Patientövervakningssystem, 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal RAD 57 handhållen syrehalt- och kolmonoxidmätare (SpO2 / CO)