155448-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning av enskilda avloppsanläggningar och fettavskiljare
Referensnummer: 17KSRR287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar följande uppdrag inom KSRR:s renhållningsområde:
— Tömning av fett från fettavskiljare och transport till avlämningsplats, inklusive beställda spolningar av fettavskiljare,
— Tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar och transport till avlämningsplats, inklusive beställda spolningar av enskilda avloppsanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90400000 Avloppshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen