Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verkstadstjänster för personbilar och lätta lastbilar
Referensnummer: TFN/2019:822-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal omfattande service och reparationer enligt tillverkarens anvisningar och rekommendationer för personbilar och lätta lastbilar upp till 3,5 ton.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förendast en del
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1: Peugeot
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Verkstadstjänster avseende fordon av angivet märke.
Del nr: 2: Toyota, Kia
Verkstadstjänster avseende fordon av angivna märken.
Del nr: 3: Volvo, Renault
Del nr: 4: Volkswagen, Skoda
Ytterligare CPV-kod(er) 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Del nr: 5: Övriga märken