155478-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Portarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPortarbeten
BeskrivningUpphandling avser Portarbeten för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden. Uppdraget avser förebyggande service samt underhåll, felsökning och reparationer av portar, grindar, ridåväggar och jalusier inom Karlstads kommuns och övriga ingående parters bestånd.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPortservice
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91125:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader