Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende VS-konsulter
Referensnummer: 17/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har erfarenhetsmässigt ett återkommande behov av att få utfört VS-konsulttjänster. För att underlätta upphandlingar av VS-konsulter avser beställaren att teckna ramavtal med ramavtalskonsulter avseende VS-konsulttjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen