155489-2018 - ResultatSverige-Järfälla: Brandskyddstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal årlig översyn och service av brandskydds- utrustning
Referensnummer: Ten 2017/598
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal beträffande årlig översyn och service, utökningar och ändringar av brandskyddsutrustning, felavhjälpande samt tillgång till beställning av relaterade utbildningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen