155495-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hämtning av källsorterat avfall
Referensnummer: Dnr. 229-498/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hämtning av källsorterat avfall från brandstationer och övningsanläggningar. Skötsel av kärl för källsorterat avfall, och i förekommande fall hyra av kärl.