155500-2026 - Resultat
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – ENTREPRENAD EL-TELE-DATA-INSTALLATIONER område Skaraborg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelENTREPRENAD EL-TELE-DATA-INSTALLATIONER område Skaraborg
BeskrivningEntreprenaden är ett ramavtal som avser fortlöpande entreprenader i det dagliga arbetet som omfattar underhålls och om/tillbyggnadsarbeten samt för den löpande driften och gäller för samtliga verksamheter inom Västra Götalandsregionen område Skaraborg.
Intern identifierareSFSS 2025-01505
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000