155570-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kurs i svenska författningar för personer utbildade inom hälso- och sjukvården utanför EU/EES
Referensnummer: 2.7-11837/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kurs i svenska författningar för utbildade utanför Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen