155579-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Programvara för undervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inrättande av dynamiskt inköpssystem för digitala lärresurser
Referensnummer: 2022-00002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48190000 Programvara för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upprättande av dynamiskt inköpssystem för inköp av digitala lärresurser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22111000 Skolböcker, 39162000 Skolutrustning, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen