Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av avhopparverksamhet som insats till personer som vill lämna kriminella eller våldsbejakande extremistiska miljöer och grupperingar
Referensnummer: 2.11.2-643/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avhopparverksamhet med syfte att ge stöd till personer som vill lämna kriminella eller våldsbejakande extremistiska miljöer och grupperingar. Socialnämnden och stadsdelsnämnderna kan göra avrop från ramavtalet. Det totala kontraktsvärdet för ramavtalet uppgår till cirka 35 MSEK. Avtalstiden är preliminärt från den 24 maj 2021 till och med den 23 maj 2023 med möjlighet till förlängning om ett + ett år. Utvärderingen av det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att ske utifrån pris. Sista anbudsdag är den 25 april 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen