155685-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strömbacken 11, Eberstienska, Norrköping, Rörentreprenad.
Referensnummer: UH-2016-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av Eberstienska gymnasieskola i 4 plan, med en totalyta på 10 240 m² BTA.
Nytt miljöhus på 40 m².
Utvändiga markarbeten enligt markhandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen