155784-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Arkitekttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende arkitekttjänster
Referensnummer: STEM 2018/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för utförande av uppdrag inom arkitekttjänster, främst avseende ombyggnation av kommersiella lokaler (kontor, lager, produktion och handel). Uppdraget omfattar arkitekttjänster för de fastigheter som Beställaren förvaltar.
S:t Erik Markutveckling AB avser ingå ramavtal med tre Konsulter under förutsättning att så många uppfyller ställda krav.