2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhållsarbeten Fuktteknik
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå Kommuns och Luleå Hamns behov av fuktutredning samt eventuell hantering av avfuktning.
Intern identifierare: KLF 2023/798
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71356100 Tekniska kontroller
Ytterligare klassificering (cpv): 38930000 Fuktmätare, 42113161 Avfuktare, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Underhållsarbeten Fuktteknik