Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: 21/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi söker en samarbetspartner som aktivt kan stödja oss i vår marknadskommunikation, medarbetarkommunikation och i vår utveckling framåt. Ni förstår vår affär och ni stöttar oss proaktivt i vår förflyttning närmre våra kunder. Ni har erfarenhet av att driva varumärkesförflyttningar med kompetensmässigt djup och bredd för att nå våra högt ställda affärsmål.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Öresundskrafts vision är “För en bättre värld” och affärsidén “att skapa framtidens hållbara samhälle - idag! Detta genom att arbeta tillsammans med andra och erbjuda produkter, lösningar och tjänster som är hållbara, säkra, prisvärda och av hög kvalitet. Vi söker nu en samarbetspartner som aktivt kan stödja oss i vår marknadskommunikation, medarbetarkommunikation och i vår utveckling framåt. Ni förstår vår affär och ni stöttar oss proaktivt i vår förflyttning närmre våra kunder med en mer digital, datadriven och differentierad kommunikation. Ni har erfarenhet av att driva varumärkesförflyttningar med kompetensmässigt djup och bredd för att nå våra högt ställda affärsmål. Ni arbetar marknadsorienterat och utvecklings fokuserat i ett nära samarbete med er kund. Ni hjälper oss att ifrågasätta, förändra och förädla hur vi kommunicerar idag, och spelar en aktiv del i vår resa mot att bli en ekosystempartner och positiv klimataktivist.