Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vaccin mot säsongsinfluensa.
Referensnummer: DNRGS170191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33651660 Influensavaccin
II.1.4.
Kort beskrivning
Vacciner med ATC-Koder J07BB02 och J07BB03.
Upphandlande myndighet:
Region Halland främsta uppdrag är erbjuda alla som bor eller vistas i Halland en god hälso- och sjukvård samt att främja utveckling och tillväxt i Halland. Visionen är Halland – Bästa livsplatsen.
Region Halland, organisationsnummer 232100-0115.
Ytterligare information om Region Halland finns på:
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen