155838-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyrå
Referensnummer: 2018-00456/2.4.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget som upphandlas avser kommunikationstjänster, profilfrågor och produktion av kommunikationsmaterial. Det omfattar allt från framställning av enkla produktblad, foldrar och rull-planscher till produktion av hållbarhetsredovisningar och framtagande av mäss och utställningsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser kommunikationsrelaterade produkter och tjänster. Uppdraget omfattar allt från framställning av enkla produktblad, foldrar och rullplanscher till produktion av årsredovisningar, filmer, mässor, digitalt kampanjmaterial, evenemang och framtagande av hela kampanjer.