2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem - Planerad ersättningstrafik med buss för Östgötapendeln
Beskrivning: Östgötatrafiken bjuder in Trafikföretag till att komma in med ansökan om att delta i Dynamiskt inköpssystem (DIS) gällande ersättningstrafik med buss för Östgötapendeln enligt de instruktioner och handlingar som framkommer i detta upphandlingsdokument. Välkommen att delta!
Intern identifierare: 2025/0169
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik, 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000