155900-2022 - ResultatSverige-Vankiva: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Biotextil/Geoduk för diverse markarbeten
Referensnummer: HMAB 2022/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Hässleholm Miljö AB önskar skapa ett ramavtal för att ha möjlighet att köpa lergeomembran (Bentonitmatta), 1,5 mm LLDPE-duk , skyddsgeotextil och HDPE geomembran för diverse anläggningsarbeten på Hässleholm Miljö AB:s anläggning i Vankiva.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen