Koncessionshavaren ska bedriva två (2) Leksaksbutiker på Stockholm Arlanda Airport, båda placerade på airside, en i terminal 5 och en i terminal 2.
Verksamheterna ska erbjuda ett brett sortiment av leksaker till barn i olika åldrar och som riktar sig mot både svenska och utländska resenärer med fokus på nordiska produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55900000 Detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen