See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hämtning av förpackningsavfall från kommunala verksamheter samt sekretessmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser följande: Del 1) Hämtning och behandling av förpackningsavfall från kommunala verksamheter och Båstadhem samt hyra av kärl Del 2) Hämtning och destruktion av sekretessmaterial från kommunala verksamheter samt hyra av kärl
Intern identifierare: 00028/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänna krav och upphandlingsföreskrifter
Beskrivning: Hämtning av förpackningsavfall från kommunala verksamheter samt sekretessmaterial
Intern identifierare: 1806436-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 avfallshämtning
Beskrivning: Delområde 1 omfattar hämtning av verksamhetsavfall från kommunens och bolagets verksamheter, hämtning av avfall från kärl vid allmänna platser, torg, stränder och vandringsleder. Det innefattar även hämtning av grovavfall och farligt avfall samt hyra av kärl och containrar.
Intern identifierare: 1843145-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 sekretessmaterial
Beskrivning: Delområde 2 omfattar sekretessmateriel, hämtning, destruktion och hyra av kärl.
Intern identifierare: 1843146-2