156058-2018 - ResultatSverige-Helsingborg: Uppförande av byggnadsställning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Ställningsbyggnadstjänster
Referensnummer: 17/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262120 Uppförande av byggnadsställning - KA16
II.1.4.
Kort beskrivning
Öresundskraft Kraft & Värme AB (Öresundskraft) har för avsikt att upphandla ramavtal för ställningsbyggnadstjänster för kraftvärme- och värmeanläggningar i framförallt Helsingborg och Ängelholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen