2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fjällbo ishall - Generalkonsultuppdrag
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett generalkonsultuppdrag (GK) för projektering av program- och systemhandlingar samt färdigprojektering av den planerade Fjällbo ishall. Uppdraget består i att projektera handlingar för upphandling av en utförandeentreprenad. Framtagande av bygglovhandlingar kommer preliminärt att ingå i uppdraget.
Intern identifierare: I50177
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000