156135-2020 - ResultatSverige-Skellefteå: Kabel, lina och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kabel och lina
Referensnummer: UH/19/255
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter, med egna produktionsanläggningar för vindkraft, vattenkraft, värme och bioenergi. Verksamheten består av såväl teknisk utveckling som försäljning och leverans. Dessutom bedrivs verksamhet inom fastighetsuthyrning och bredband.
Omfattning
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Kabel och lina, med diarienummer UH/19/255 enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31600000 Elektrisk utrustning, 31681410 Elmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen