(arbetsmaskiner med batteri, eldrivna verktyg, motordrivna arbetsmaskiner, grovdammsugare, vanliga tänger, hammare och dragverktyg)
Krav på transporter
Leveransklausul
Leverans ska ske enligt DDP, Incoterms 2020 (inklusive emballage kostnad) till anvisade leveransadresser enligt avsnitt 6.12.Chauffören/transportören ska kunna lossa godset med truck vilken tillhandahålls av SVOA om lagerpersonalen är upptagna vid leveranstillfället (gäller endast Ulvsundalagret).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 31440000 Batterier, 44163000 Rörledningar och armatur, 44512000 Diverse handverktyg, 44512300 Hammare, 44530000 Fästen för industriellt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal avseende järnhandelsvaror för industri