156186-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Snöröjning och halkbekämpning Falköpings kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning Falköpings kommun
Beskrivning: Snöröjning och halkbekämpning Falköpings kommun för de delar som kommunen inte har resurser att utföra i egen regi. Innefattar anbudsområdena: Stenstorp, Broddetorp, Valtorp, Torbjörntorp, Gudhem, Falköping, Odensberg, Slutarp/Kinnarp, Åsarp, Vartofta, Kättilstorp, Floby och Falköping (Fastighet och VA).
Intern identifierare: 26/46
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000