Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Restaurangutrustning.
Referensnummer: UH-2016-113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för successiva avrop av beställarens samlade behov av restaurang och köksutrustning.
Beräknad volym är ca 500 000 SEK per år. Observera att detta är en uppskattning och att Leverantören förbinder sig att leverera Beställarens verkliga behov under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39223000 Skedar, gafflar, 39221000 Köksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen