156223-2023 - PlaneringSverige-Uppsala: Transporter (utom avfallstransport)
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Transporttjänster för Statens Veterinärmedicinska anstalt
Referensnummer: 23/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Transporttjänster till och från Statens veterinärmedicinska anstalt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Transporttjänster till och från SVA
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60200000 Järnvägstransport, 60400000 Flygtransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Transporttjänster, se RFI