156256-2022 - ÄndringSverige-Lund: Diverse livsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsumentförpackade livsmedel Online
Referensnummer: KS 2021/0202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Lund, Eslöv, Höör, Lomma och Kävlinge kommuner, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av ramavtal avseende Konsumentförpackade livsmedel via webbutik. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Upphandlingen omfattar konsumentförpackade livsmedel samt enstaka köksartiklar och hygienartiklar som beställs via leverantörens webbutik.
Beställda varorna ska levereras till beställarens enhet. Beställaren själv kunna välja att hämta beställningen på leverantörens avhämtningslager fritt från leverans- och andra tillkommande avgifter.
Anbud ska lämnas för hela uppdraget. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Denna upphandling avser endast köp för leverans till kommunala verksamheter. Köp till privatpersoner omfattas inte av denna upphandling.
Det sammanlagda värdet för avtalen inklusive förlängningar är 60 000 000 SEK.
Anbud ska vara beställaren tillhanda senast den 1 april 2022.