156281-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Utförandeentreprenad , Ombyggnation - Allhuset, Frescati Stockholm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtförandeentreprenad , Ombyggnation - Allhuset, Frescati Stockholm
BeskrivningEntreprenaden innefattar ombyggnation av Allhuset. Allhuset är en servicebyggnad för studenter, anställda och besökare på Campus Frescati, som innehåller bokhandel och studentytor.
Intern identifierare26/36
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000