156347-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter – Skadedjurs bekämpning/försäkring -Gästrike Vatten AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkadedjurs bekämpning/försäkring -Gästrike Vatten AB
BeskrivningUpphandlingen omfattar beställarens nuvarande samt framtida behov av bekämpning av skadedjur i beställarens lokaler samt områden.
Intern identifierare15192
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Ytterligare klassificering (cpv): 77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar nuvarande samt framtida behov av skadedjurs bekämpning i beställarens lokaler samt områden.
Intern identifierareSkadedjurs bekämpning/försäkring -Gästrike Vatten AB
Optioner
Beskrivning av alternativenMöjlighet till sjuttiotvå (72) månaders option