156367-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Entreprenad - K0152.382 - Militärrestaurang Tofta
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenad - K0152.382 - Militärrestaurang Tofta
BeskrivningUpphandling av ett nybyggnationsprojekt, sker genom förhandlat förfarande i två steg. Avser en militärrestaurang på Tofta Garnison på Gotland.
Intern identifierare1671/2024
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader, 45216200 Bygg- och anläggningsarbeten: militärbyggnader och -anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelEntreprenad - K0152.382 - Militärrestaurang