156367-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Hantverkartjänster - byggarbeten, elarbeten, VA/VVS arbeten, måleriarbeten, glasmästeriarbeten, ventilationsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkartjänster - byggarbeten, elarbeten, VA/VVS arbeten, måleriarbeten, glasmästeriarbeten, ventilationsarbeten
BeskrivningHerrljunga kommun avser upphandla ramavtal för utförande av hantverkartjänster för de av kommunen förvaltade fastigheterna. Leverantör kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden inom de olika områderna. Upphandlingen avser följande områden: 1. Byggarbeten 2. Elarbeten 3. VA/VVS arbeten 4. Måleriarbeten 5. Glasmästerarbeten 6. Ventilationsarbeten
Föregående meddelande564455-2019
Intern identifierare19/1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000