156397-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny- och ombyggnad av Östervåla Vårdcentral
Referensnummer: UPPH2021-00022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ny och ombyggnation av en vårdcentral på ca 1 200 m2 inkl. tillhörande markarbeten samt ombyggnad av intilliggande lokaler på ca 215 m2 i Östervåla