Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror för hushållsbruk
Referensnummer: KS2019/0571
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39711100 Kylskåp och frysar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Vitvaror för hushållsbruk såsom tvättmaskin, diskmaskin, torktumlare, kyl/frys, torkskåp, mikrovågsugn, vattenkokare, kaffebryggare m m
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39711100 Kylskåp och frysar, 39711122 Hushållsfrysar, 39711130 Kylskåp, 39713100 Diskmaskiner, 42716120 Tvättmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen