156454-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Torsby: Elektriska hushållsapparater
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling el-material 2019 Torsby och Sunne kommun
Referensnummer: KST2019/150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39710000 Elektriska hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
El-material
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 14 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbud Torsby kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39710000 Elektriska hushållsapparater, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31600000 Elektrisk utrustning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud Sunne kommun
Del nr: 2