156460-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plagg till butiken jobbcenter södra
Referensnummer: KLF 2019/406
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande plagg till butiken jobbcenter södra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18200000 Ytterkläder, 18220000 Impregnerade kläder, 18232000 Kjolar, 18233000 Kortbyxor, 18234000 Byxor, 18235000 Tröjor, koftor och liknande plagg, 18235100 Tröjor, 18235300 Sweatshirts, 18235400 Västar, 18300000 Klädesplagg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen