156551-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård SMHI Regionkontor.
Referensnummer: 2017/188/2,3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård för SMHI:s regionala kontor i Malmö, Sundsvall, Upplands Väsby och Göteborg. Som option ska det att finnas möjlighet till avrop av närbesläktade tjänster som golvvård och fönsterputs.
Kortfattad beskrivning av efterfrågad vara/tjänst"
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kortfattad beskrivning av efterfrågad vara/tjänst: