156579-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Elfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elfordon med flak
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144900 Elfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar elfordon med flak för skötsel och underhåll av Göteborgs kyrkogårdar. Inledning Göteborgs kyrkogårdsförvaltning, genom Göteborgs begravningssamfällighet, genomför en upphandling avseende elfordon med flak för skötsel och underhåll av Göteborgs kyrkogårdar. Göteborgs begravningssamfällighet inbjuder leverantörer att inkomma med anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument. Objekt och omfattning Denna upphandling omfattar köp av minst sex (6) stycken elfordon med flak för skötsel och underhåll av Göteborgs kyrkogårdar. Göteborgs begravningssamfällighet har för avsikt att ingå avtal med en (1) leverantör. Upphandlat avtal blir ett ramavtal med ett maxtak på 20 st. fordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen