156713-2019 - ResultatSverige-Varberg: Rengörings- och polermedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städkemikalier, mjukpapper, plast mm
Referensnummer: KS 2018/0111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av städkemikalier, mjukpapper, plast mm.
Inbjudan
Varbergs kommun inbjuder er att delta i upphandlingen gällande städkemikalier, mjukpapper, plast mm.
Upphandlingen omfattar Varbergs kommuns behov av städkemikalier, mjukpapper och plast mm under avtalsperioden. Anbudsgivaren ska kunna leverera städkemikalier, mjukpapper och plast till samtliga enheter inom kommunen som har detta behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 39831210 Maskindiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Allmänt
Anbudet ska lämnas enligt upphandlingsdokumentet av behörig företrädare och vara författat på svenska. Anbudsgivaren ska vara registrerad och inloggad i Tendsign. Om du lämnar anbud som ombud måste anbudet lämnas av ett konto som har din kunds organisationsnummer och företagsnamn. Det är bolagets organisationsnummer som angivits i Inloggningsuppgifterna som är anbudgivande bolag (juridisk part) i denna upphandling.
Anbudsgivaren ska vara bunden av sitt anbud till och med 2019-07-01
Intyg och certifikat lämnas på svenska men accepteras även på engelska. Om originalintyget är på ett annat språk, ska en översättning till svenska eller engelska bifogas med intyget.