Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar och underhåll av standardfordon
Referensnummer: 18FMV602
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av reservdelar och underhåll av standardfordon (upp till 3500 kg) och lätta släp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar, 34224000 Delar till släpvagnar, påhängsvagnar och övriga fordon, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av reservdelar och underhåll av standardfordon (upp till 3500kg) och lätta släp.