2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts Landskrona
Beskrivning: Upphandlingen avser skolskjutsturer och övriga specificerade uppdrag för Landskrona stad. Skolskjutsuppdraget i denna upphandling omfattar i huvudsak linjelagd trafik inom kommunen samt badturer och beställningsresor.
Intern identifierare: 24/112
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000