Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-utbildningar
Referensnummer: SU FV-0097-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser IT-utbildningar för användare på Stockholms universitet, främst inom MS Office. Utbildningarna ska genomföras digitalt, online och som e-learning, samt fysiskt inom Storstockholm. Kurserna ska erbjudas som grundläggande, fördjupningar (fortsättning) samt specialanpassade.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75121000 Utbildningsadministration, 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 80533000 Introduktion och utbildning av datoranvändare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen